Noc Innowacji 2023: Pokaz w Laboratorium Technik Światłowodowych

Pokaz w Laboratorium Technik Światłowodowych

W ramach tegorocznej edycji Nocy Innowacji, studenci ze światłowodowej sekcji FOC Koła Naukowego Młodych Mikroelektroników będą mieli przyjemność przedstawić w Laboratorium Technik Światłowodowych jakimi właściwościami charakteryzują się światłowody i jakie są związane z nimi techniki pomiarowe. Rozwijające się sieci światłowodowe w Polsce doprowadziły, że światłowód jest dostępny w ramach usług telekomunikacyjnych dla użytkowników końcowych. Jednak, czy wiesz jak jest zbudowany i jak działa światłowód? Czy posiada jakieś inne zastosowania?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzą studenci światłowodowej sekcji Fiber Optics Club działający w ramach Studenckiego Koła Naukowego Młodych Mikroelektroników.

W Laboratorium Technik Światłowodowych będziecie mieli okazję poznać od bliżej budowę sieci światłowodowej dzięki rzeczywistej makiecie pasywnej sieci FTTH (z ang. Fiber To The Home).

Przedstawione zostaną metody łączenia światłowodów przy użyciu spawarki światłowodowej oraz złącz różnego typu. Na wyposażeniu laboratorium dostępne są również systemy pomiarowe wykorzystywane w obszarze aplikacji sensorycznych. Na praktycznych przykładach przedstawione będą możliwe zastosowania czujników światłowodowych.

Zapraszamy na dwa wejścia: o godzinie 18:00 bądź 19:30 w dniu 20 października 2023r.! Zapisy po przez formularz.
Maksymalna ilość grupy to 15 osób. Potwierdzenie uczestnictwa w wydarzeniu zostanie przesłane mailowo w dniu 18.10.2023r. po zakończeniu zapisów.