Corning Day wraca na Politechnikę Łódzką

Tegorocznym hasłem wydarzenia będzie „50-lecia wynalezienia światłowodu”.

Po nieobecności spowodowanej pandemią koronawirusa Corning Day wraca w mury naszej uczelni pod hasłem „50-lecia wynalezienia światłowodu”. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w środę 11.05.2022r. i będzie miało miejsce w budynku Alchemium na Wydziale Chemicznym. W ramach części oficjalnej o godz. 12.15 wykład poprowadzi dr inż. Grzegorz Tosik – wykładowca naszej jednostki oraz menedżer z firmy Corning. Głos zabiorą również absolwenci uczelni, którzy obecnie rozwijają karierę w  firmie Corning. W ramach drugiej części wydarzenia zorganizowany zostanie pokaz studentów sekcji Fiber Optics Club z Koła Naukowego Młodych Mikroelektroników oraz nowoczesnych rozwiązań w ramach produktów oferowanych przez Corning. Zwieńczeniem wydarzenia będzie możliwość udziału w jednym z dwóch warsztatów dla studentów wszystkich wydziałów:

Warsztat I: Kreatywne rozwiązywanie problemów technicznych - Jakub Krawczyk, R&D Expert, Piotr Piotrowski, Process Development Manager. Podczas warsztatu eksperci przedstawią metodologię rozwiązywania wyzwań inżynierskich. Po krótkim wstępie, uczestnicy będą mogli samodzielnie rozwiązać problem spotykany na co dzień w przemyśle światłowodowym.

Warsztat II: Rola automatyzacji w nowoczesnym przedsiębiorstwie - Piotr Węglarski, Regional Controls Engineering Supervisor. W ramach warsztatu studenci zdobędą wiedzę na temat automatyzacji w przedsiębiorstwach – z czym jest związana, w jaki sposób się ją wdraża i jak można ją wspierać, wykorzystując inne dziedziny nauki.

Zachęcamy do wzięcia udziału!

Więcej: https://p.lodz.pl/uczelnia/aktualnosci/corning-day-na-politechnice-lodz…